card
Анар
Хэ хэ хэ
ACBSP олон улсын байгууллага

ACBSP нь 1988 онд Канзас мужид бизнесийн сургуулиуд, сургалтын хөтөлбөрүүдийн онцлогт тохирсон магадлан итгэмжлэл хийх зорилготой байгуулагджээ.

Using Board Games to Teach English Grammar

Sainzaya.S, Oyun-Erdene.T, Namuun.S

Дэлгэрэнгүй
Мандах их сургуулийн “Мазаалай” баг оюутны лигийн аваргаар тодорлоо

Монгол улсын их дээд сургууль, коллежийн оюутнуудын дунд зохион байгуулагдсан сагсан бөмбөгийн “Оюутны лиг 2018-2019” тэмцээн амжилттай болж өндөрлөлөө. Тус тэмцээнд 12 их, дээд сургуулийн баг тамирчид хурд хүч, авхаалж самбаагаа сорьж 4 сарын турш үргэлжлэн явагдаж 2019 оны 4-р сарын 4-ний өдөр дүнгээ гаргалаа. Мандах Их Сургуулийн “Мазаалай" баг хэсгээсээ 3-р байраар шалгарч Этүгэн Их Сургуулийн-II шигшээ багтай тог [ ... ]

Дэлгэрэнгүй
Зүүн газар дундын тэнгисийн их сургууль

Зүүн газар дундын тэнгисийн их сургууль /Eastern Mediterranean University/ нь Турк улсын Хойд Кипрт байрладаг бөгөөд 5 салбар сургууль, 11 тэнхимтэй, бүх хөтөлбөрүүд англи хэл дээр явагддаг, 1100 багш, сурган хүмүүжүүлэгч 20000 оюутантай шилдэг сургууль юм.

Тохоку их сургууль

2015 оны 1-р сард Гадаад харилцаа, эрдэм шинжилгээ эрхэлсэн дэд захирал Л.Энх-Амгалан Япон улсын Тохоку их сургуульд айлчлал хийн хамтын ажиллагааны гэрээ байгуулсан юм.

Махасарахам их сургууль

2015.01.10 - 2015.01.12-ны өдрүүдэд Тайландын Махасарахам их сургуулийн төлөөлөгчид манай сургуульд айлчлал хийн хамтын ажиллагааны санамж бичигт гарын үсэг зурсан.

Коокмин их сургууль

2012 онд Мандах Бүртгэл Дээд Сургууль БНСУ-ын Коокмин их сургуультай хамтран ажиллахаар хамтын ажиллагааны гэрээ байгуулсан.

ОХУ-ын Засгийн газрын дэргэдэх Санхүүгийн Их Сургуулийн Калугийн салбар

ОХУ-ын Засгийн газрын дэргэдэх Санхүүгийн Их Сургуулийн Калугийн салбар сургууль болон Мандах Бүртгэл дээд сургууль хооронд хамтын ажиллагааны санамж бичигт гарын үсэг зурлаа.

Kyonggi university

БНСУ-ын Кёнги их сургууль болон Мандах Бүртгэл Их сургууль хооронд хамтран ажиллах гэрээнд 2017 оны 5-р сарын 26-нд албан ёсоор гарын үсэг зурлаа.