card
Мандах Их Сургуулийн Захирал, профессор Г. Нанжид АНУ-ын Пэрэгрин Академик Сервис, Манлайллын Академийн төлөөлөгчдийг хүлээн авч уулзлаа

2019 оны 4-р сарын 29-нд АНУ-ын Пэрэгрин Академик Сервис, Манлайллын Академийн ерөнхийлөгч Олин Оедековен тэргүүтэй төлөөлөгчид Мандах Их Сургуульд зочлов. Мандах Их Сургуулийн Захирал, Профессор Г.Нанжид төлөөлөгчдийг хүлээн авч уулзлаа.

Дэлгэрэнгүй
Мандах Их Сургуулийн I дамжааны оюутнуудын дунд зохиогддог “English-Culture” онлайн тэмцээн боллоо

Энэхүү өдөрлөгийн зорилго нь оюутнуудын гадаад хэл сурах авъяасыг нээн илрүүлэх, англи хэл сурах идэвхи сонирхлыг нэмэгдүүлэх, амжилтыг урамшуулах, мэдлэгийг хөхүүлэн дэмжих, хичээлээр эзэмшсэн мэдлэг, дадал, туршлагаа бусадтай хуваалцахад оршино.

Дэлгэрэнгүй
Онцгой байдлын үед Мандах Их Сургууль цахим сургалтын системээ ашиглан сургалтын үйл ажиллагааг тасралтгүй зохион байгуулж байна.

Дэлхий нийтэд тархаад буй COVID-19 цар тахлын үеийн онцгой байдлын хорио цээрийн дэглэмийг Улсын Онцгой Комиссын 2020 оны 03 сарын 20-ны өдрийн 13-р хуралдаанаас 2020 оны 4 дүгээр сарын 30-ны өдөр хүртэл сунгасантай холбогдуулан Мандах Их Сургуулиас цахим сургалтын систем/online.mandakh.org/-ийг ашиглан сургалтын үйл ажиллагааг тасралтгүй явуулж байна.

ТАЛАРХАЛ

"Заяадаа тусалцгаая" хандивын аян зарласан байсныг Г. Хандсүрэн болон Ш. Цэцэгжаргал багш нар маань өгөөмөр сэтгэл гарган сургууль дээр хандивын аяныг өрнүүлэн та бүхэн минь идэвхтэй оролцож сайхан сэтгэлийн гараа сунгаж тусалсанд би чин сэтгэлийн гүнээс талархал илэрхийлж байна.

Дэлгэрэнгүй
“Нандин Бродерс Групп” ХХК-наас Их Дээд Сургуулиудын оюутнуудын дунд жил бүр уламжлал болгон зохион байгуулдаг “ШИЛДЭГ БИЗНЕС ТӨСӨЛ” шалгаруулах тэмцээнд амжилттай оролцлоо.

Жил бүр “Нандин Бродерс Групп” ХХК-наас зохион байгуулдаг “Шилдэг Бизнес Төсөл” шалгаруулах тэмцээн нь дараах зорилгын хүрээнд явагддаг.

Дэлгэрэнгүй
Хичээлийн байрны өргөтгөл С байр ашиглалтанд орлоо

Мандах их сургуулийн барилгын төсөл 2017 онд эхлэж, хичээлийн байрны А, В блокын барилгыг 2018 оны 8 сард ашиглалтанд оруулж байсан бол 2019 оны сүүлчээр хичээлийн байрны С блокын таван давхар барилгыг ашиглалтанд оруулан, сургалтын тавилга хэрэгсэлээр иж бүрэн тоноглон тохижуулж 2020 оны 01 сарын 16-ны өдөр нээлтээ хийлээ.

“Mandakh Research” International Scientific Journal is published

Mandakh University has released its second volume of “Mandakh Research” International Scientific Journal. The journal covers 12 scientific articles written by multi-disciplinary groups of scientists and university professors under the different subjects.

Дэлгэрэнгүй
Мандах их сургуулийн багш нарын эрдэм шинжилгээний хурал боллоо

андах Их Сургуулийн багш нарын эрдэм шинжилгээний хурал 2020 оны 01 сарын 13-ны өдөр амжилттай болж өндөрлөлөө.

Дэлгэрэнгүй
Мандах Их Сургууль “Шилдэг 100 хүүхдүүд” нэвтрүүлгийг ивээн тэтгэж хамтран ажиллалаа

Монгол улсынхаа нэр хүндийг эх орондоо болон тив дэлхийд цуурайтуулан өндөрт өргөн буй хүүхдүүдийн хүч, хөдөлмөр, авъяас оюун билгийг хүндэтгэн тэдэнд урам зориг өгч, хүүхэд насны мартагдашгүй шинэ жилийн дурсамжийг хамтдаа бичилцэх гайхалтай мөчийг үлдээхээр TV10 телевиз “Шилдэг 100 хүүхдүүд” нэвтрүүлгийг шинэ оны босгон дээр зохион байгууллаа.

Дэлгэрэнгүй

"Алунгоо-2019" боловсролын салбарын оны эмэгтэйгээр шалгарлаа.

95 жилийн түүхтэй Монголын эмэгтэйчүүдийн холбооноос жил бүр салбар салбарын Шилдэг эмэгтэйчүүдийг шалгаруулан Алунгоо цом, өргөмжлөлийг гардуулдаг уламжлалтай. Энэ оны “БОЛОВСРОЛЫН САЛБАРЫН ОНЫ ЭМЭГТЭЙ”-гээр Мандах Их Сургуулийн захирал Гомбожавын Нанжид шалгарсан юм.

Дэлгэрэнгүй
Хөдөлмөрийн хүндэт медалиар шинэ оны босгон дээр шагнагдлаа

Мандах Их Сургуулийн Нягтлан бодох бүртгэлийн тэнхимийн эрхлэгч, дэд профессор Х.Нямбаяр 2019 оны 12-р сарын 30-ны өдөр Монгол улсын ерөнхийлөгчийн зарлигаар Хөдөлмөрийн хүндэт медалиар шагнагдлаа.

Оны шилдэгүүдээ тодрууллаа

Мандах Их Сургуулийн Багш, оюутны шинэ жилийн баярын цэнгүүн 2019 оны 12 сарын 24, 26-ны өдрүүдэд болж 2019 оны шилдэгүүдээ тодрууллаа.

Дэлгэрэнгүй
Салбарын Шилдэг Залуу Эрдэмтнээр ЭЗБТ-ийн эрхлэгч Доктор, дэд Профессор С.Цолмон тодорлоо

Монголын Залуу Эрдэмтдийн Холбооноос жил бүр уламжлал болгон зохион байгуулдаг "Шилдэг 100 Залуу Эрдэмтэн Судлаачдын Шинэ Жилийн Цэнгүүн" 2019 оны 12 дугаар сарын 12-ны өдөр зохион байгуулагдлаа. Цэнгүүний үеэр Монголын Залуу Эрдэмтдийн Холбооны МЗЭХ-ны 7 салбар холбоодоос Салбарын 2019 оны Шилдэг Залуу Эрдэмтдийг тодруулсан юм.

“Нээлттэй хаалганы өдөрлөг” боллоо

Мандах Их Сургуулийн нээлттэй хаалганы өдөрлөг 2019 оны 12 сарын 6-ны өдөр боллоо. Өдөрлөгийг уламжлал болгон 3 дах жилдээ зохион байгуулж байна. Өдөрлөгт 1, 3, 5, 45-р сургуулийн сурагчид ангийн багшийн хамт оролцлоо.

Дэлгэрэнгүй
Менежментийн улсын XIII олимпиадад Мандах Их Сургуулийн Дархан салбар сургууль хувийн дүнгээрээ алт, багийн дүнгээрээ мөнгөн медаль хүртлээ

Энэ жил дотоодын 9 их, дээд сургуулийн 13 багийн нийт 65 оюутан онолын мэдлэг, чадвараараа өрсөлдөн Мандах Их Сургуулийн Дархан салбар сургуулийн оюутнууд хувийн дүнгээр тэргүүн байр болон гуравдугаар байр, тусгай байруудыг эзэллээ.